Dofinansowanie do budowy domu

Sprawdź kto oferuje taki kredyt

Oceń swoją zdolność

Wczoraj i dziś 0 osób sprawdziło czy stać ich na kredyt.

TOP 3 kredytów hipotecznych

Wszystkie formalności załatwisz z nimi od ręki w kilka dni

PKO BP

prowizja 0%

 • Oprocentowanie zmienne i stałe
 • 0% za przeniesienie kredytu
 • RRSO najniższe w Polsce
ZAPYTAJ O KREDYT

Millennium

prowizja 0%

 • Na dowolny cel mieszkaniowy
 • Niska marża za kredyt
 • Szybka decyzja
ZAPYTAJ O KREDYT

PEKAO S.A.

prowizja 0%

 • Marża od 1,84%
 • Wartość nieruchomości do 90%
 • Najlepszy kredyt 2022
ZAPYTAJ O KREDYT

Kredyt hipoteczny na mieszkanie czy dom

Zamawiając taki kredyt online oszczędzasz czas i pieniądze.

benefit1

Kredyt hipoteczny jest jednym z lepszych sposobów na spełnienie swego marzenia w postaci kupna domu czy też mieszkania. Również banki starają się pomóc swoim klientom poprzez uatrakcyjnianie swoich ofert i coraz łatwiejsze udostępnianie ich swoim klientom.

benefit2

Pamiętać jednak należy, że kredyt hipoteczny wciąż pozostaje poważnym zobowiązaniem na wiele lat. Fakt otrzymania lub nieotrzymania takiego kredytu zależy w głównej mierze od tego, jakie dochody osiągamy. Oczywiście im wyższe, tym większa szansa na spełnienie marzeń.

benefit3

Banki stosują jeszcze inne zabezpieczenia przy udzielaniu kredytów, a ich oferty różnią się od siebie, czasem w sposób bardzo znaczący. Jeśli jednak zależy ci na czasie, bo jak wiadomo, czas to pieniądz polecamy drugi wariant w postaci doradcy kredytowego Expander.

Kredyt hipoteczny czy dofinansowanie?

Planujesz budowę domu? Myślisz perspektywicznie i chcesz w przyszłości zaoszczędzić pieniądze, które wydałbyś na konwencjonalne źródła energii? Dzisiaj jest to możliwe dzięki pomocy z Unii Europejskiej, jaką są dopłaty i dofinansowanie do budowy domu energooszczędnego a jakie do domu pasywnego.

Przepisy ustanowione przez Unię Europejską, stanowią o tym, by coraz więcej budowanych domów i mieszkań było budowanych zgodnie z zasadą oszczędzania energii.
Korzystanie z jej odnawialnych źródeł i naturalne pozyskiwanie energii na dłuższą metę jest także korzystniejsze finansowo dla użytkownika, co stanowi niezaprzeczalnie korzystne połączenie, które polega na tym, że dbając o naturalne środowisko, oszczędzasz pieniądze!

Dofinansowanie do budowy domu

Wkład początkowy jest nieco większy niż przy budowaniu domu, który zużywa energię w standardowy sposób, ale jest on rekompensowany przez unijne dofinansowanie oraz przez długofalowe zyski. Budując dom czy kupując mieszkanie, należy zatem patrzeć na przyszłe wydatki, które będą zdecydowanie mniejsze przy budowie domu energooszczędnego.

Niewątpliwą zaletą tego projektu jest całkowite minimum formalności. Nie musisz być obeznany w tematach formalnych – prawa Unii Europejskiej ani zasad przyznawania dopłat, gdyż wszystkie procedury wykonuje za Ciebie odpowiednio przeszkolony pracownik banku.

Nie musisz również orientować się w nowych technologiach oraz w kwestiach technicznych dotyczących samego budownictwa, gdyż istnieją osoby specjalnie wykwalifikowane w tym temacie, a koszty ich pracy pokrywa zaciągany przez Ciebie kredyt z dopłatą.


Kredyt a dotacja

Kredyt hipoteczny z dotacją NFOŚiGW możesz uzyskać w dwojaki sposób. Pierwszy to budowa własnego domu jednorodzinnego, a drugi – zakup mieszkania u dewelopera. Zarówno w pierwszym i drugim sposobie, wnioskowanie o dopłatę odbywa się w podobny sposób – poprzez złożenie stosownego wniosku do banku, razem z wnioskiem o kredyt hipoteczny.

W obowiązkach pracowników banku leży to, by zapewnić Ci fachową pomoc w dostępie do dofinansowania oraz wytłumaczenie Ci, jakie warunki muszą być przez Ciebie spełnione, byś mógł uzyskać stosowną dopłatę.

Ostatecznym warunkiem uzyskania dopłaty i dofinansowania do budowy domu i wpłynięcia pieniędzy na poczet zaciągniętego zobowiązania jest weryfikacja, której Fundusz dokonuje dzięki zatrudnieniu specjalnej osoby, która jest przeszkolona w temacie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz wdrożeń rozwiązań energooszczędnych w nowo wybudowanych budynkach.
Dopiero ostateczna ocena tej osoby jest decyzją o przyznaniu konkretnego dofinansowania w ramach programu dopłat z Unii Europejskiej.

Dopłaty do budowy domu

Budowanie domów energooszczędnych nie jest już tak kosztowne jak kiedyś. Dzisiaj możemy liczyć na pomoc państwa w dofinansowaniu. Od roku 2010, a dokładnie od 26 września Rada Nadzorcza NFOŚiGW podjęła decyzję o dopłatach do kredytów na budowę lub zakup domów energooszczędnych. Dopłaty dla budujących energooszczędne są bardzo różne.

Jednak kwota jednorazowego dofinansowania ma wynosić do 50 tysięcy złotych dla domu pasywnego oraz do 30 tysięcy złotych dla domu energooszczędnego.

Zakup mieszkań pasywnych również jest dofinansowany – do 16 tysięcy złotych, a w przypadku mieszkań energooszczędnych do 11 tysięcy złotych.
Program już ruszył i warto zatem się śpieszyć, jeśli chcemy zbudować energooszczędny dom i liczymy na dotację od państwa. Fundusz wspiera również inwestorów ( łączna kwota to 300 mln złotych ).

Dotacja przeznaczona jest dla osób fizycznych , które chcą zbudować dom jednorodzinny lub go zakupić. Dofinansowanie do budowy domu to bardzo ciekawe rozwiązanie, które ma za zadanie wesprzeć i pomóc w budowaniu lepszej przyszłości.

Zobaczmy więc dokładnie , które osoby będą mogły ubiegać się o takowe dofinansowanie: – osoby, które dysponują pozwoleniem na budowę oraz posiadające prawo do dysponowania nieruchomością na której będą budowały dom (budynek mieszkalny); – osoby dysponujące uprawnieniem przez dewelopera na rzecz swoją ( prawo własności nieruchomości wraz z domem ); – osoby będące inwestorami, – budujący domy ( system gospodarczy).

Takie jednorazowe dofinansowanie wypłacane jest inwestorom po skończeniu budowy i po zatwierdzeniu odpowiedniego projektu. Jeśli wszystko jest zgodne ze standardami i odpowiednimi przepisami na pewno będziemy mogli na takową dotację liczyć. Dlatego też kredyt z dopłatą do domu energooszczędnego jest bardzo ciekawą opcją dla każdego. Oszczędność energii jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna.

Jeśli jesteśmy zainteresowani tego rodzaju dopłatami, powinniśmy wybrać się do siedziby NFOŚiGW w Warszawie. Powinniśmy zgłosić się do odpowiedniego banku, który współpracuje z wspomnianym Funduszem – program realizowany jest przy współpracy z wybranym sektorem bankowym.
Oferowane dofinansowanie jest przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu wziętego na dom ekologiczny.

Zakończenie projektu musi mieścić się w terminie trzech lat od dnia podpisania umowy kredytu. Jak więc widzimy, ekologicznych możliwości jest bardzo wiele, musimy tylko zapoznać się ze szczegółami i umiejętnie je wykorzystać.


PKO BP

prowizja 0%

 • Oprocentowanie zmienne i stałe
 • 0% za przeniesienie kredytu
 • RRSO najniższe w Polsce
ZAPYTAJ O KREDYT

Millennium

prowizja 0%

 • Na dowolny cel mieszkaniowy
 • Niska marża za kredyt
 • Szybka decyzja
ZAPYTAJ O KREDYT

PEKAO S.A.

prowizja 0%

 • Marża od 1,84%
 • Wartość nieruchomości do 90%
 • Najlepszy kredyt 2022
ZAPYTAJ O KREDYT

Skorzystaj z pomocy doradcy

Zupełnie za darmo poprowadzi Cię przez cały proces załatwiania kredytu

Expander

Doradca Expander

Nie musisz już męczyć się w bloku z hałaśliwymi sąsiadami u boku! Możesz postarać się o kredyt na kupno swojego mieszkania. Kiedy zaczniesz studiować oferty banków, odkryjesz, że można łatwo pogubić się w ich gąszczu. Jeśli dodatkowo liczysz na dopłatę państwa do swojego kredytu, masz dwa wyjścia: stać się prawdziwym ekspertem od kredytów po przestudiowaniu wszystkiego, co o nich napisano, lub poradzić się profesjonalnych doradców finansowych - jak na przykład expander.pl który szybko pomoże załatwić Ci najkorzystniejszy kredyt hipoteczny online.

Lendi

Doradcy Lendi

Jeśli nie jesteś pewien, jaki bank wybrać, możesz zwrócić się do niezależnych doradców finansowych, którzy przeanalizują wszystkie oferty za ciebie.
Będziesz miał wówczas pewność, że wybierzesz kredyt w sposób fachowy i bezpieczny dla twojej kieszeni. Profesjonalny doradca finansowy z lendi.pl wybierze dla ciebie najkorzystniejszą walutę, czas spłaty i wysokość raty.
Warto oddać się w ręce tego doradcy kredytowego który pomoże obliczyć zdolność kredytową w kilka minut i poda najlepsze rozwiązanie na tacy!

Opinie naszych klientów

To jak szybko pomagają załatwić kredyt hipoteczny dla singla w Expanderze to szok. I na dodatek prowadzą Cię jak za rękę przy całym procesie.

Beata F

Serwis polecił mi kolega i w 10 dni miałem udzielony kredyt w PKO BP - szok i nie dowierzanie. Szczerze polecam ten serwis dalej.
Polecam.

Marcin SAP

Kredyt zamówiłem w millennium Banku z tej strony i dodatkowo w promocji co mnie tylko dodatkowo ucieszyło. Cały proces - szybko i przyjemnie - ale dochody miałem duże więc wszędzie było by pewnie szybko.

Musisz mieć świadomość

Każdy kredyt hipoteczny ba jedną bardzo ważną cechę - RRSO - i na to oraz na marżę banku należy zwrócić szczególną uwagę - wnioskując o niego.
Warto dokładnie przed podpisaniem umowy kredytowej sprawdzić czy mamy w niej wynegocjowaną marżę i oprocentowanie kredytu.